Штучний інтелект

Науковий журнал

ISSN 2710-1673

ONLINE: ISSN 2710-1681

DOI або цифровий ідентифікатор об’єкта, — це рядок цифр, літер і символів, які використовуються для унікальної ідентифікації статті та надання їй постійної вебадреси (URL).

Інститут проблем штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України і Національної академії наук України у 2020 році уклав угоду з ТОВ «Укрінформнаука» (є посередником між Інститутом та The Publishers International Linking Association, Inc. d/b/a CrossRef («CrossRef»), неприбуткової корпорації, організованої згідно із законодавством Нью-Йорка (США)) про надання платних послуг з присвоєння цифрових ідентифікаторів DOI, згідно із заявками. Послуги зазначені в Національному класифікаторі України «Єдиний закупівельний словник» ДК 021:2015 за кодом 73210000-7 «Консультаційні послуги у сфері наукових досліджень».

Договірна ціна на послугу з присвоєння цифрових ідентифікаторів DOI складає: 90,00 грн. за один ідентифікатор для статті з числа журналу за 2020 – 2022 рр. та 24,00 грн. за один ідентифікатор для статті з архівного (за попередні роки) числа журналу.

Всім учасникам бази даних CrossRef необхідно реєструватися і оновлювати максимально повні метадані, щоб зробити публікації доступними для перегляду і отримати максимальну вигоду від членства в CrossRef.

Завантаження метаданих авторів відбувається у ручному режимі з використанням Web Deposit Form (https://apps.crossref.org/webdeposit).

Надається інформація про кожне періодичне видання, якому в рамках даної угоди передбачається надання цифрових ідентифікаторів DOI. Інформація оформлюється за формою, наведеною у додатку, який є невід’ємною частиною цієї угоди.

Відповідно до вимог агентства CrossRef (https://www.crossref.org), редакція наукового видання формує домашню сторінку для кожної статті, включеної до заявки на отримання цифрового ідентифікатора DOI.

Заявка на отримання цифрового ідентифікатора DOI для статей з поточного числа журналу подається після завершення виготовлення оригінал-макету, але перед підписанням його до друку. На момент передачі заявки інформація про поточне число журналу, відповідно до вимог агентства CrossRef, розміщується на англомовному вебресурсі журналу.

Після одержання згенерованих цифрових ідентифікаторів DOI заповнюються відповідні форми на число журналу та кожну статтю на сайті агентства CrossRef.

Тільки після одержання інформації про активацію цифрових ідентифікаторів DOI агентством CrossRef вносяться активовані коди у оригінал-макет журналу (на першу сторінку статті) та в електронну версію на домашні сторінки відповідних статей.

У разі відмови агентства CrossRef в активації кодів, вносяться необхідні виправлення у форми та проводиться повторна реєстрація (до одержання підтвердження активації на кожну статтю).

Протягом 6-ти місяців з моменту отримання першого цифрового ідентифікатору DOI у 2020 році були проіндексовані статті журналу за 2019 рік.  

Протягом 30-ти днів реєструються пристатейні списки літератури до кожної проіндексованої статті і розміщуються отримані вихідні посилання на оригінальні публікації на домашній сторінці відповідної статті. Для цього на домашній сторінці проіндексованої статті (англомовний варіант сторінки) розміщується список літератури англійською мовою (або транслітерований список), оформлений відповідно до будь-якого міжнародного стандарту оформлення пристатейних списків літератури (наприклад APA). Перевіряється, щоб список не містив кириличних символів та спеціальних символів.

На сайті агентства CrossRef (https://apps.crossref.org/SimpleTextQuery) заповнюється реєстраційна форма.

За допомогою DOI можно легко знайти документ із цитати.  Це як номер соціального страхування для статті, яку ви цитуєте — він завжди посилатиметься на цю статтю, і лише на цю. Вебадреса (URL) може змінитися, DOI ніколи не зміниться.