Штучний інтелект

Науковий журнал

ISSN 2710-1673

ONLINE: ISSN 2710-1681

Місія журналу – дотримуватись тематичної спрямованості, що відповідає досліджуваним Інститутом проблем штучного інтелекту МОН і НАН України галузям (інформатика і кібернетика, обчислювальна техніка та автоматизація, системи і засоби штучного інтелекту).

Оприлюднювати результати дисертаційних робіт, чим сприяти розвитку й становленню молодих вчених в Україні, а також висвітлювати результати наукових досліджень відомих провідних українських та закордонних вчених.

Основні принципи роботи журналу:

Обєктивність та неупередженість

Журнал намагається об’єктивно оцінювати зміст матеріалу статей, який друкує, а також неупереджено ставитись до авторів, які надсилають статті до журналу.

Висока вимогливість до якості наукових досліджень

Редакційною колегією ставляться високі вимоги до якості наукових досліджень, які висвітлюють автори у статтях.

Політика рецензування статей

Поряд із рецензуванням статей у вищих навчальних закладах, а також у науково-дослідних інститутах, редакцією журналу проводиться незалежне (сліпе) рецензування.

Суворе дотримання авторських та суміжних прав

Кожна стаття перевіряється на суворе дотримання авторських прав.

Суворе дотримання графіку виходу журналу

Редакція намагається суворо дотримуватись запланованого графіку виходу журналу (2 рази на рік).

Засудження плагіату

В разі виявлення плагіату матеріалу, який надсилається авторами, практикується повернення його автору (з відмовою у друці) та засудження подібних дій.

Наукове видання «Штучний інтелект» вітає рукописи, які відповідають загальним критеріям значимості в даній предметній області: оригінальні статті з фундаментальних і прикладних досліджень; тематичні дослідження.

Редакція підтримує Будапештську ініціативу відкритого доступу BOAI (Budapest Open Access Initiative), спрямовану на вільне та безкоштовне поширення наукових знань, яке сприяє прискореному розвитку науки. Це означає, що весь зміст вільно доступний безкоштовно для користувача або його/її установи. Всі можуть читати, завантажувати, копіювати, поширювати, друкувати, шукати, або посилатися на повні тексти статей, або використовувати їх для будь-якої іншої законної мети, не питаючи попереднього дозволу від видавця або автора.

Редакція проводить активну роботу з включення журналу в міжнародні електронні бібліотеки, каталоги та наукометричні бази з метою входження в світовий науковий інформаційний простір, підвищення як рейтингу самого журналу, так і індексів цитування його авторів.

Редакція проводить активну політику залучення провідних міжнародних науковців в галузі штучного інтелекту до процесу рецензування статей авторів журналу.

Якщо автор не має наукового ступеня, окремо від файлу статті на електронну пошту журналу повинна бути надіслана в графічному форматі відсканована рецензія (рекомендація, відгук) наукового керівника, а також лист-клопотання про публікацію, завірені підписом та печаткою.

Стаття повинна бути оформлена згідно Вимогам. Подання матеріалів допускається протягом усього року з періодом очікування публікації – до 6 місяців. Статті збираються щомісячно. Рукописи приймаються 2-ма мовами: українською, англійською.

Передача статті в редакцію (будь-яким способом) з метою її публікації автоматично означає згоду автора (авторів) з умовами Ліцензійного договору.

Редакція залишає за собою право проводити редакційну правку рукопису.

Публікація статей здійснюється на безоплатній основі (після рецензування та повідомлення про прийняття до друку).

Стаття, анотації та відомості про авторів повинні знаходитися в одному файлі.

Автор отримує 1 (один) авторський примірник номера журналу. Додаткові примірники можна придбати у Видавця за попереднім замовленням (вказати в кінці статті або надіслати замовлення по e-mail).

Статті приймаються на сайті наукового видання (jai.in.ua), а також за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Усе листування з редакцією протягом роботи з рукописом здійснюється за цією ж адресою.

Редакція наукового періодичного видання «Artificial Intelligence» «Штучний інтелект» сподівається, що її діяльність сприятиме розвитку вітчизняної науки.

Запрошуємо вітчизняних та закордонних науковців до співпраці!